Laminátová podlaha

Laminátové podlahy patří k nejoblíbenějším typům podlah v českých domácnostech.Jejich uplatnění je široké,prodávájí se v rozsáhlé škále dekorů dřeva i dalších barevných odstínů.Jejich výhodou je příznivá cena,snadná montáž a odolnost.

Tvrdost a dekor laminátové plovoucí podlahy

Nášlapná vrstva laminátové plovoucí podlahy je tvořena melaminovou pryskyřicí na podkladním dekoračním papíru. K nejoblíbenějším dekorům patří dřevo, ale laminátová plovoucí podlaha může imitovat také kámen nebo dlažbu.
Tvrdost laminátové plovoucí podlahy se odvíjí od kvality melaminové vrstvy. Odolnější podlahy se skládají z více vrstev. Při výběru laminátové plovoucí podlahy se můžeme setkat se dvěma základními typy laminování, které ovlivňují kvalitu plovoucí podlahy a možnost jejího využití:
 
  • DPL – takto označená laminátová plovoucí podlaha je tvořená z přímých tlakových laminátů a rovnou na nosnou desku je nalisován dekorační papír, který je pokryt laminátem. Jde o nejlevnější a nejméně odolné laminátové podlahy, které se hodí do méně namáhaných prostor (například ložnice nebo pracovny).
  • HPL – jde o laminátové plovoucí podlahy vyrobené z vysokotlakého laminátu, kdy se do sebe jednotlivé vrstvy lisují při vysoké teplotě i tlaku. Tento typ plovoucích podlah najde uplatnění v prostorách náročnějších na odolnost (kuchyně, chodby, kancelář).

 

Montáž laminátové plovoucí podlahy

Velkou výhodou laminátových plovoucích podlah je nenáročná pokládka. Je ale třeba dodržet několik zásad montáže, aby byl efekt dokonalý. Mj. je třeba pokládat podlahu na rovný povrch.
Jednotlivé díly laminátové plovoucí podlahy do sebe jednoduše zapadnou díky důmyslným zámkovým systémům.
 

Výhody laminátové plovoucí podlahy

  • nízké pořizovací náklady
  • dlouhá životnost
  • jednoduchá montáž
  • snadná údržba
  • výběr z pestré škály dekorů

Netroufáte si na pokládku plovoucí podlahy? Kontaktujte naše profesionály!