Korková podlaha

Korková podlaha má celou řadu výhod.Předností je skvělá izoce tepla a hluku,je měkká a působí útulně.Zastánce ekologie potěší,že je vyráběna z ryze přírodního materiálu - kůry dubu korkového.

Korková plovoucí podlaha nebo dlaždice

Korková podlaha se vyrábí z kůry korkového dubu – tedy ze stejného materiálu jako například zátky do vína. Korková podlaha má zpravidla tloušťku od 3,2 do 6 mm (korkové dlaždice), resp. od 10 do 12 mm (plovoucí korková podlaha). Samozřejmě platí, že čím silnější podlaha, tím vyšší kvalita a lepší izolační vlastnosti.
Při pořizování korkové podlahy je možné vybírat ze dvou typů, od nichž se odvíjí druh montáže: korkových dlaždic nebo plovoucí korkové podlahy.
  • Korkové dlaždice – k povrchu se lepí a je dlaždice je pořídit v přírodní podobě i v různých barvách. Z barevných korkových dlaždic je možné vytvářet pestrobarevné a designově zajímavé obrazce. Výhodou korkových dlaždic je jejich jednoduchá montáž, protože se snadno ořezávají a dobře se s nimi manipuluje.
  • Plovoucí korková podlaha – je levná a vyznačuje se rovněž snadnou pokládkou, podobě jako ostatní typy laminátových plovoucích podlah. Prodává se v několika různých dekorech a povrchových úpravách. Po položení je třeba plovoucí korkovou podlahu natřít (například voskem nebo olejem).

Výhody korkové podlahy

  • příznivá cena
  • přírodní materiál
  • skvělá tepelná a protihluková izolace
  • možnost renovace

Kam se hodí korková podlaha?

Korkovou podlahu uplatníte především v místnostech, kde není podlaha příliš namáhána. Hodí se do obývacího pokoje, domácí pracovny, dětského pokoje nebo do ložnice. Do kuchyně či chodby, kde je zpravidla podlaha více namáhána, lépe pasují odolnější typy podlahy – například vynilová podlaha.